Az ABB és a Kawasaki együttműködik a kollaboratív robotokra épülő automatizálás területén

forrás: Prím Online, 2017. december 12. 10:01

A világon ez az első olyan együttműködés, melynek középpontjában a „kobotok” (kollaboratív robot, angolul cobot), valamint a biztonsággal, programozással és kommunikációval kapcsolatos közös ipari szemléletmód kialakítása áll.

Az ipari automatizálási technológiák és robotok két nemzetközi beszállítója, az ABB és a Kawasaki Heavy Industries bejelentették, hogy a jövőben közösen dolgoznak a kollaboratív, elsősorban a kétkarú változatban készült robotokkal kapcsolatos tudásmegosztáson, illetve a robotok előnyeinek megismertetésén. A globális együttműködés azonnal életbe lépett.

 

 

 

A világ első „kobot”-okra összpontosító új együttműködése keretében mindkét robotgyártó, egymástól függetlenül folytatni fogja a saját kínálatában szereplő termékek gyártását és forgalmazását, miközben együttesen igyekeznek kiaknázni a műszaki és az ismertséggel kapcsolatos lehetőségeket. Ez magában foglalja a politikai döntéshozók, a civil szervezetek és a szélesebb nyilvánosság megismertetését a kollaboratív automatizálási rendszerekben rejlő előnyökkel, valamint a biztonsággal, a programozással és a kommunikációval kapcsolatos közös iparági módszerek megalkotását.

 

Az emberek és robotok, gépek és folyamatok közötti együttműködés egyre fontosabb szerepet tölt be, mivel a termelés több iparágban eltolódott a kisebb variációjú, nagyobb gyártási tételek irányából a vegyes összetételű, kisebb mennyiségek felé. Ez nagyobb változatosságot és több emberi beavatkozást jelent. A kollaboratív automatizálás segítségével az emberek és a robotok egyaránt saját kompetenciáikkal tudnak hozzájárulni a sikerhez: az emberek biztosítják a technológiai tudást, a változtatáshoz szükséges intuíciót és rögtönzött cselekvést, a robotok ugyanakkor fáradhatatlan kitartással tudják végezni az ismétlődő feladatokat.

 

Az együttműködés határokon átnyúló közös munkát is jelent, hiszen az ABB Európa legnagyobb robotszállítója, a Kawasaki pedig egyike Ázsia iparóriásainak. „A robotikai iparág napjainkban elképzelhetetlen nagyságrendű és iramú változáson megy át” - mondta az ABB robotikai üzletágának ügyvezetője, Per Vegard Nerseth. „A kollaboratív automatizálás hátterét alkotó technológiai megoldásokon kívül arra is szükség van, hogy új, innovatív módon dolgozzunk együtt, és közös iparági módszereket fejlesszünk ki a biztonságra, a programozásra és a kommunikációra vonatkozóan.”

 

„A kollaboratív robotok, különösen az emberi interakciókra képes kétkarú változatok fontos támogatást jelentenek a társadalomnak, világszerte segítséget nyújtanak a munkaerőhiány és az idősödő munkaerő jelentette problémák leküzdésében. Nagy lehetőséget látunk az olyan kollaboratív alkalmazások és folyamatok kiterjesztésében, ahol az emberek és a technológia együtt munkálkodik a megoldások kialakításában” - fejtette ki Yasuhiko Hashimoto, a Kawasaki robotrészlegének ügyvezetője és vezérigazgatója. „Nagyon örülök, hogy az ABB és a Kawasaki egyesíti erejét, hogy vezető szerepet töltsenek be a felhasználóbarátabb, magasabb szintű kollaboratív automatizálás területén.”

 

Az ABB, YuMi nevű kétkarú, a világ első igazi együttműködő robotjával úttörő munkát végzett a kollaboratív automatizálás területén. A YuMi elnevezésű robot segítségével az emberek és a robotok biztonságosan megoszthatják az olyan mindennapi feladatokat, mint az apróelektronikus alkatrészek szerelése.

 

A Kawasaki kínálatában szerepel a „duAro” elnevezésű, egyedi és innovatív kétkarú SCARA robot, amelyet széleskörű alkalmazási know-how alapján fejlesztettek ki, és amely biztonságosan együtt tud dolgozni az emberekkel a munkahelyen.

 

Az együttműködés első eredménye egy kollaboratív kétkarú robottal végzett bemutató volt a november 29. és december 2. között Tokióban megrendezett Nemzetközi Robotikai Kiállítás, az IREX standján.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja

A 2015-ben indult Startup Safari Budapest hazánk egyik legnagyobb startup konferenciájaként idén ismét megnyitja kapuit, június 11-én 12 helyszínen közel 100 előadással és interaktív programmal várja az érdeklődőket, melynek során számos hazai szakember mellett nemzetközi előadókkal élőben is lehet majd találkozni és kérdezni tőlük. Nemcsak üzleti, hanem mélyebb technológiai és innovációs témákkal foglalkozik az esemény, angol és magyar nyelven egyaránt.

2024. május 16. 19:47

Teljes mértékben napenergiával működtethető a Lenovo üllői gyárának innovációs központja

Új, a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) innovációkat ellátó napelemeket telepített a Lenovo üllői gyártóüzeme. A vállalat 2023 októberében átadott létesítményében működő globális innovációs központja ezáltal azt is biztosítja, hogy az ügyfelek 100%-ban napenergiával tesztelhessék a HPC-munkaterhelést.

2024. május 16. 14:43

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 16. 13:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38