Innovációs elitklubhoz csatlakozott a Tungsram

forrás: Prím Online, 2019. január 31. 16:05

Európa legnagyobb, kilenc országban kettőszáznál is több tagot tömörítő innovációs elitklubjához csatlakozott a Tungsram. Az évente több mint 100 millió eurós költségvetésből gazdálkodó EIT Digital egyetemek, kutatóközpontok, vállalatok együttműködése révén keresi azokat a technológiai fejlesztéseket, amelyek sikerre vihetők a világpiacon. 

Együttműködési megállapodást írt alá január elején Jörg Bauer, a Tungsram csoport elnök-vezérigazgatója az EIT Digitallal, a digitális transzformáció vezető uniós szervezetével. Ezzel a nagy múltú vállalat egy olyan európai innovációs ökoszisztémához csatlakozott, amely jelenleg 200-nál is több tagot számlál, köztük multinacionális társaságokat, középvállalatokat, egyetemeket és kutatóintézeteket. 

 

Az EIT Digital az Európai Parlament által létrehozott Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) szerződött partnere, és közel egy évtizede működik együtt partnereivel sikeres üzleti termékek és szolgáltatások létrehozása érdekében technológiai fejlesztések révén. A budapesti leányvállalat felel a közép-kelet-európai régióban zajló digitális átalakulás elősegítéséért. A szervezet éves költségvetése meghaladja a 100 millió eurót, azaz több, mint 32 milliárd forint. Az európai partnerhálózatban a digitális fejlesztésekben érdekelt gyakorlatilag valamennyi jelentős szereplő megtalálható, a magyarországi képviseletet pedig olyan, az innovációban élen járó vállalatok erősítik, mint az Ericsson, a Magyar Telekom, a Nokia vagy az OTP Bank. A hazai felsőoktatási intézmények közül az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), a kutatóintézetek közül a MTA-SZTAKI csatlakozott eddig az EIT Digitalhoz.

 

Egyedülálló európai innovációs ökoszisztéma

„Nagy örömmel üdvözöljük partnereink között a Tungsramot, amely Magyarországon a legnagyobb innovációs hagyományokkal rendelkező cégek közé tartozik. Csatlakozásuk kiválóan illeszkedik bővülési stratégiánkba, amelynek nyomán a magyarországi képviseletnél 2018-ban 11-ről 17-re nőtt a tagok száma. Célunk, hogy az innovációs tér minél több hazai és régiós szereplője kövesse a Tungsram példáját, amely a belépéssel egy egyedülálló európai ökoszisztéma előnyeit élvezheti” – emelte ki Gulyás László, az EIT Digital Hungary igazgatója.

 

A szervezet két modell szerint támogat fejlesztési projekteket: amikor az üzleti igényeket kötik össze a partnerhálózaton belül elérhető tudáskapacitással, a finanszírozás feltétele, hogy az új termék vagy szolgáltatás egy éven belül piacra kerüljön. Ennek értékesítéséből térül meg ugyanis az EIT Digital befektetése. A másik módszer esetén olyan független szereplők által kezdeményezett megoldásokat karolnak fel a növekedési fázisú startupok, azaz scaleupok körében, amelyek évente legalább egymillió euró forgalmat produkálnak, ám a további növekedéshez szükségük van az EIT Digital közreműködésére.

 

Új fórum a fiatal tehetségek felfedezésére

“A Tungsram 2018 áprilisában magyarországi központú, innovatív, globális márkaként tért vissza a piacra, és hagyományaihoz hűen a negyedik ipari forradalom kihívásaira is a tudásalapú kutatás-fejlesztést, a tehetségmenedzsmentet folyamatosan szem előtt tartva ad válaszokat. Szakembereink a kezdetektől egészen a mai napig tudatosan törekedtek arra, hogy saját területükön olyan új megoldásokkal rukkoljanak elő, amelyek stabil helyet biztosítanak a Tungsram számára a világ élvonalában. Most egy startup rugalmasságával és lelkesedésével vágunk bele az adatiparban, a mesterséges intelligenciában vagy a mobil kommunikáció fejlődésében rejlő lehetőségek kihasználásába. Az EIT Digital olyan fórumot teremt számunkra, ahol felfigyelhetünk új partnerekre, fiatal tehetségekre, és a közös projektek segítségével új ipari megoldásokat, jó gyakorlatokat dolgozhatunk ki. Teljes erővel vetjük bele magunkat a közös munkába, hiszen a jövő piaci sikereinek alapja az innováció, az oktatás és a tehetségek ösztönzése” - mondta Jörg Bauer, a Tungsram csoport elnök-vezérigazgatója. 

 

A Tungsram az elmúlt időszakban számos olyan kezdeményezés élére állt, amely bizonyítja ezt az elkötelezettséget. Az Open Innovation Center például a jövőbe mutató technológiákhoz nyújt gyors hozzáférést a csoport széles világítástechnikai portfólióját valamilyen módon kiegészíteni képes partnereik számára. A kiválasztott cégek nem csak a Tungsram tudásbázisát, infrastruktúráját és kapacitásait, hanem a felvevőpiacai nyújtotta lehetőségeket is használhatják. A vállalat égisze alatt működő középiskolai karrierprogram, a Future Talents (Jövő Tehetségei) pedig idén már 5 középiskolában, több mint 90 diák részvételével kezdődött el. Az egyéves kurzus révén a diákok nem csupán az Europro B2 üzleti angol nyelvvizsga megszerzéséhez kapnak hathatós segítséget, hanem a gyárak és az üzleti élet működésével is megismerkedhetnek.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A MOL nyerte a funkcionális átalakítás nagydíját az SAP Quality Awards versenyen

Az üzleti transzformáció a folyamatosan változó környezetben elengedhetetlen. Az SAP éppen ezért immár tizennegyedik alkalommal díjazza azokat az üzleti átalakítást megvalósító vállalatokat, amelyek élen járnak a változásban, és jó példaként szolgálnak a sikeres bevezetésben. Az SAP Quality Awards egyik nagydíját idén a magyar MOL nyerte el. 

2024. május 13. 17:40

K&H: ismét a legjobb digitális bank Magyarországon

A K&H Csoport az egymást követő második évben, 2024-ben is elnyerte a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review „Legjobb Digitális Bank Magyarországon” díját. Az indoklásban a K&H innovatív digitális pénzügyek terén játszott úttörő szerepét emelték ki, különös tekintettel a világszínvonalú és könnyen kezelhető mobilbankra, valamint a hozzá kapcsolódó, a szektorban itthon elsőként beszédhanggal is és magyarul kommunikáló digitális pénzügyi asszisztensre, Kate-re. 

2024. május 13. 14:31

Az AI kutatja a kritikus ásványkincseket is

Közel 1 millió amerikai dollárral zárta az újabb befektetési körét a Beholder. Ennek köszönhetően lett az AI-alapú, kritikus ásványkincsek feltárásában élenjáró ukrán startup finanszírozója az EIT InnoEnergy, a Rockstart Energy és az STRT. A friss források bevonásával a vállalat felgyorsíthatja a kutatómunkáját és a mesterséges intelligencia-eszközeire alapozva segítheti a zöld energiaátmenethez szükséges kritikus nyersanyagok kitermelését.

2024. május 13. 11:30

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36