SUSE OpenStack Cloud 9: Rocky a ringben

forrás: Prím Online, 2019. május 22. 18:05

Már elérhető a SUSECON konferencián április elején bemutatott SUSE OpenStack Cloud 9, amely az OpenStack Rocky kiadására épül. A SUSE nagyvállalati felhasználásra szánt felhőplatformjának legfrissebb verziója egyesíti magában a HPE és a SUSE felhőtechnológiáinak előnyeit, valamint leegyszerűsíti a telepítés utáni felhőműveleteket és a bare metal szerverek konfigurálását az egyes szolgáltatásoknak vagy felhasználási területnek megfelelően.

A kiélezett üzleti versenyhelyzetben a vállalatoknak muszáj lépést tartaniuk a technológiai fejlődéssel és digitális alapokra helyezni működésüket, ha nem akarnak lemaradni a konkurenciához képest. A rendszerek modernizálásának fontos eleme lehet a privát felhő, amelynek kiépítéséhez és működtetéséhez optimális megoldást kínál a SUSE felhőplatformjának alapjául szolgáló OpenStack technológia. A nyílt forráskódú, közösségi fejlesztésű eszköz segítségével a cégek automatizálhatják a különféle erőforrások kezelését, telepítését és konfigurálását a privát felhőben, ezáltal számos területen eredményesebbé tehetik folyamataikat. 

 

A SUSE vállalati igényekre szabott, OpenStack Cloud platformja gyorsan telepíthető és könnyen felügyelhető, emellett nagy rendelkezésre állást kínál, és vegyes hipervizorokat is támogat. Segítségével a cégek teljes mértékben kihasználhatják az OpenStack technológia teljesítményét és előnyeit, és rugalmasabban reagálhatnak a piaci változásokra. Az eszköz lehetővé teszi az informatikai erőforrások költséghatékony méretezését az aktuális igényeknek megfelelően, emellett a jövőbeni innovációk bevezetését is támogatja, így a digitális átállást is előmozdítja a szervezeteknél.

 

 

Az új verzió a népszerű közösségi fejlesztésű, nyílt forráskódú felhőinfrastruktúra, az OpenStack tizennyolcadik, Rocky kiadására épül. Ez az első olyan megoldás, amely egyszerre egyesíti magában a HPE és a SUSE felhőtechnológiák képességeit. Zökkenőmentes átállást biztosít a HPE Helion Openstack rendszerről, így stabil és azonnali használatra kész privát felhőt bocsát az ügyfelek rendelkezésére. 

 

A platform elősegíti a gyorsabb és agilisabb üzleti működést, mivel a Cloud Lifecycle Manager új felhasználói felületének köszönhetően leegyszerűsíti a telepítés utáni felhőműveleteket. Ezenfelül továbbra is lehetőséget biztosít a Crowbar életciklus-kezelő megoldás használatára is az OpenStack környezetek bevezetéséhez, karbantartásához és frissítéséhez, így az ügyfelek kiválaszthatják az igényeiknek jobban megfelelő eszközt.

 

Az új változat azzal is hozzájárul a rugalmasság növeléséhez, hogy az OpenStack Ironic megoldásához is emelt szintű támogatást biztosít. Ezzel a szervezetek könnyen beüzemelhetik és konfigurálhatják a bare metal szervereket egy-egy adott szolgáltatásnak vagy felhasználási területnek megfelelően, legyen szó konténerekről, régi, „legacy” megoldásokról, HPC (nagy teljesítményű számítástechnikai) alkalmazásokról, memóriában futó adatbázisokról, nagy teljesítményű analitikáról vagy olyan alapvető üzleti szoftverekről, mint például az ERP rendszerek.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05