A Xiaomi a Fortune Global 500-as listájának 338. helyére lépett

forrás: Prím Online, 2021. augusztus 3. 09:56

A Xiaomi immár a harmadik egymást követő évben került fel a Fortune Global 500-as listájára. A vállalat idén a 338. helyet szerezte meg, jelentősen, 84 hellyel javítva tavalyi, 422. helyezését. Ezzel a növekedési ütemmel, 2021-ben a Xiaomi a világ leggyorsabban fejlődő vállalata az Internet és Kiskereskedelem kategóriában a Fortune Global 500-as listáján.

A Xiaomi pénzügyi jelentése szerint a vállalat teljes bevétele 2020-ban 245,9 milliárd jüan volt, ezzel az eredménnyel került a Fortune Global idei 500-as listájának a 338. helyére. A Xiaomi 2021-ben is dinamikusan fejlődik, mind a bevétel-, mind pedig a nettó nyereség növekedése messze meghaladta a piaci várakozásokat. 2021 első negyedévében a Xiaomi teljes árbevétele 76,9 milliárd jüan volt, ami 54,7%-os növekedést jelent az előző évhez képest, míg a korrigált nettó nyeresége 6,1 milliárd jüan volt, ami 163,8%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.

 

A bővülés hátterében az áll, hogy a Xiaomi folyamatosan növeli részesedését a csúcskategóriás okostelefonok piacán, az eladásai gyorsan emelkednek a nemzetközi piacokon és a vállalat kiskereskedelmi üzletága is erőteljesen fejlődik.

 

A Xiaomi úgy tudta fokozni a felhasználói élményt, hogy kiemelt hangsúlyt fektetett az ezt támogató technológiák fejlesztésére, a Mi 10 és Mi 11 termékcsaládnak köszönhetően pedig megerősítette a pozícióját a csúcskategóriás piaci szegmensekben. 2021 első negyedévében Kínában a 3000 jüan vagy annál értékesebb, a nemzetközi piacokon pedig a 300 euró vagy e feletti árazású Xiaomi okostelefonokból több mint 4 milliót szállított le a cég.

 

 

A Xiaomi globális terjeszkedése ugyancsak hozzájárult a növekedéshez. Július 16-án a Xiaomi bejelentette, hogy a Canalys legfrissebb kimutatása szerint a Xiaomi szállítja le világszerte az okostelefonok 17 százalékát, ami azt jelenti, hogy jelenleg, az Apple-t megelőzve, a világ második legnagyobb okostelefon brandje. A Xiaomi gyorsan bővül a külföldi piacokon: több mint 300 százalékos éves növekedést ért el Latin Amerikában, több mint 150 százalékosat Afrikában, és több mint 50 százalékosat Nyugat-Európában. A vállalat 2021. első negyedévi jelentése szerint a Xiaomi okostelefonok több mint 100 piacra jutnak el világszerte, a vállalat 12 országban vezető helyen szerepel az okostelefonok piacán - Indiában például már a 15-ik egymást követő negyedévben áll az első helyen - Európában a második legnagyobb mobilgyártó.

 

A Xiaomi boltok (Xiaomi Store) is gomba módra szaporodtak 2020-ban. Kínában a Mi Homes üzletek száma 2021. április végén meghaladta az 5500-at, míg a külpiacokon jelenleg több mint 1000 Xiaomi Store működik. A Xiaomi kiskereskedelmi hálózata világszerte rohamos ütemben bővül.

 

A Xiaomi számára továbbra is fontos a K+F-be és a tehetségekbe való befektetés: a vállalat új módszereket vezetett be a K+F csapaton belül a kimagasló teljesítmények elismerésére, és elindította a Xiaomi Smart Factory projekt második szakaszát. "A következő évtizedben a Xiaomi lesz a globális feldolgozóipar motorja" - nyilatkozta Lei Jun, a Xiaomi alapítója, elnöke és vezérigazgatója a vállalat alapításának 10. évfordulóján. Az okos gyártás lesz a Xiaomi egyik legfontosabb versenyelőnye. 

 

Megtartva vezető szerepét az okostelefonok piacán, valamint az AIoT és az okos gyártás terén, a Xiaomi belépett az okos elektromos járművek piacára is. 2021 márciusában a Xiaomi hivatalosan is bejelentette, hogy a vállalat Lei Jun vezérigazgató vezetésével egy 100%-ban a Xiaomi tulajdonában lévő leányvállalatot alapít az okos elektromos jármű üzletág elindítása érdekében. A következő 10 év során a Xiaomi nagyjából további 10 milliárd amerikai dollár befektetését tervezi. A kezdeti szakaszban a vállalat 10 milliárd jüan, azaz 1,55 milliárd dollárnyi befektetéssel indul. A Xiaomi várakozásai szerint az intelligens elektromos járművek újabb lendületet fognak adni a vállalat növekedésének.

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja

A 2015-ben indult Startup Safari Budapest hazánk egyik legnagyobb startup konferenciájaként idén ismét megnyitja kapuit, június 11-én 12 helyszínen közel 100 előadással és interaktív programmal várja az érdeklődőket, melynek során számos hazai szakember mellett nemzetközi előadókkal élőben is lehet majd találkozni és kérdezni tőlük. Nemcsak üzleti, hanem mélyebb technológiai és innovációs témákkal foglalkozik az esemény, angol és magyar nyelven egyaránt.

2024. május 16. 19:47

Teljes mértékben napenergiával működtethető a Lenovo üllői gyárának innovációs központja

Új, a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) innovációkat ellátó napelemeket telepített a Lenovo üllői gyártóüzeme. A vállalat 2023 októberében átadott létesítményében működő globális innovációs központja ezáltal azt is biztosítja, hogy az ügyfelek 100%-ban napenergiával tesztelhessék a HPC-munkaterhelést.

2024. május 16. 14:43

Így működnek majd a távfelügyelt boltok

A közelmúltban jelentették be, hogy rövidesen Magyarországon is elindulnak az első úgynevezett „hibrid” boltok, melyek nappal a ma ismert formában, a megszokott nyitvatartási időn kívül pedig személyzet nélküli üzemmódban várják a vásárlókat. A lehetőség technikai feltételeiről, illetve a használatának módjáról a megoldást fejlesztő Laurel Kft. május 15-i retailkonferenciáján közöltek részleteket.

2024. május 16. 13:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38